Polacy i Czesi razem przy sztalugach

W Urzędzie Miejskim w Głuszycy można się zapisać do udziału w bezpłatnym plenerze malarskim, który będzie realizowany razem z przygranicznymi Rokitnicami. Zaplanowane są dwa trzydniowe spotkania w czerwcu i na początku lipca.

Strona polska będzie malowana akwarelą, a czeska – rysowana ołówkiem. Plener jest przeznaczony dla osób dorosłych, obecnie wybieramy miejsca dla artystów, mówi rzeczniczka magistratu, Sabina Jeleńska:

Zaplanowane są dwa trzydniowe spotkania w czerwcu i na początku lipca. Efekty prac polsko-czeskiej grupy mieszkańcy poznają po wakacjach, mówi Sabina Jelewska:
Udział w plenerach jest bezpłatny, zapisy będą przyjmowane do końca kwietnia.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *