Pola Chobot & Adam Baran – na żywo w Muzycznym Wieczorze Radia Wrocław

W Muzycznym Wieczorze Radia Wrocław często zdarza nam się gościć muzyków, którzy w studiu grają na żywo. Nie inaczej będzie dzisiaj.

Pola i Adam, jak sami o sobie mówią: „mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem, łącząc proste melodie z improwizowanym transem zapętlonych gitar”. Tyle słów, czas na muzykę:

Pola Chobot jest muzycznym samoukiem. Odnajduje się w pisaniu tekstów, przy tworzeniu muzyki w jej wypadku często pomocne bywa pianino. Isnpiracje? Bjork, Beth Gibbons, Jill Scott, Amy Winehouse, Ella Fitzgerald.
Adam Baran czyli gitarzysta i kompozytor, student Akademii Muzycznej w Katowicach, najlepszy gitarzysta festiwalu Blues nad Bobrem 2016. Inspiracje? Współczesny jazz, blues Delty, artyści pokroju Muddy’ego Watersa, The Edge’a, Eivinda Aarseta, Jakoba Bro, Johna Coltrane’a, Tomasza Stańko, Kurta Rosenwinkela i Skipa Jamesa.
Granie w ramach duetu Pola Chobot & Adam Baran nie jest ich jedynym muzycznym wcieleniem. Z powodzeniem realizują się w dobrze nam znanej, dzięki Maćkowi Przestalskiemu i jego RAM Session, Jabłonce.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *