Pokonać Odrę. Ćwiczenia kawalerii pancernej [ZOBACZ]

Od dziś Ośrodek Ćwiczeń Biała Góra przez kolejne dwa tygodnie, będzie miejscem, gdzie żołnierze z jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, będą się szkolić z zakresu pokonania przeszkody wodnej – rzeki.

Ośrodek Ćwiczeń Biała Góra, który znajduje się koło Krosna Odrzańskiego, jest położony nad brzegami Odry. Jest to jeden z nielicznych ośrodków, gdzie żołnierze mogą szkolić się z zakresu pokonywania głębokiej przeszkody wodnej, jaką jest rzeka.

– Rozpoczynacie trudne i specyficzne szkolenie, gdzie zmierzycie się nie tylko z sobą, ale także z przyrodą, która za każdym razem dyktuje tutaj swoje własne warunki – mówił podczas zbiórki, szef szkolenia Czarnej Dywizji, pułkownik Zbigniew Markowski.
Przez następne dni z Odrą zmierzą się w pierwszej kolejności żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, czołgami Leopardami 2A4 oraz bojowymi wozami piechoty BWP-1. Żołnierze z pozostałych jednostek wojskowych wchodzących w skład Czarnej Dywizji, będą w kolejnych dniach pokonywali swoim sprzętem Odrę z wykorzystaniem pływających transporterów PTS, z 5 Kresowego batalionu saperów.
W dzień poprzedzający pierwsze pokonanie koryta rzeki, czołgiści ze Świętoszowa przygotowywali Leopardy oraz poprzez kontrolowane zanurzenie każdego pojazdu sprawdzali spełnienie wszystkich rygorystycznych norm bezpieczeństwa obowiązujących podczas tego typu szkolenia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *