POGODA: W weekend do 22 stopni. Możliwy deszcz

Ważność: od godz. 20:00 dnia 19.05.2017 do godz. 20:00 dnia 20.05.2017
Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Część kontynentu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku w pobliżu Szkocji, przez Morze Północne i centralną Europę, aż nad Półwysep Apeniński. Pogodę w pozostałej części Europy będzie kształtował obszar podwyższonego ciśnienia. Polska pozostanie w zatoce niżowej, z chłodnym frontem atmosferycznym. Nad wschodnią częścią kraju będzie zalegało transformujące się powietrze zwrotnikowe, natomiast nad zachodnią część napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.
W nocy zachmurzenie małe, nad ranem od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie województwa możliwy deszcz. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie małe, nad ranem od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) nad ranem i w ciągu dnia możliwy deszcz. Spadek temperatury od 11°C początkowo w nocy do 6°C w dzień. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych, później umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ
Ważność: od godz. 20:00 dnia 20.05.2017 do godz. 20:00 dnia 21.05.2017W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *