POGODA: W nocy tylko 8°C

Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej części województwa okresami duże. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza SudeckiegoW nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.
Warunki biometeorologiczne: korzystne, w nocy obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *