POGODA: W nocy temperatury poniżej zera

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Europa zachodnia i środkowa będą pod wpływem wyżu znad Atlantyku, natomiast Skandynawię i wschodnią część kontynentu obejmą Niż Islandzki i niż znad Turcji. Do Polski napłynie nieco cieplejsza masa powietrza polarno -morskiego. Przewiduje się niewielki wzrost ciśnienia.
Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny.W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny.W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *