POGODA: W nocy śnieg i do -3°C

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr od 55 km/h do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *