Pogoda: W nocy słabe opady śniegu [SPRAWDŹ]

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem frontów atmosferycznych związanymi z układami niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich, Skandynawii oraz Bałkanów i Włoch. Jedynie Rosja, Półwysep Iberyjski oraz południowe obszary Francji, Niemiec i Polski będą w zasięgu słabogradientowych obszarów podwyższonego ciśnienia. Polska północna będzie na skraju niżu znad Skandynawii, pozostała część kraju będzie w klinie wyżowym. Napłynie zimne powietrze arktyczno-morskie. Niewielkie wahania ciśnienia.
Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami słabe opady śniegu. Temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr od 35 km/h do 50 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: na ogół obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.