POGODA: W nocy przelotny deszcz. Jutro do 30°C

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia, będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Czarnym. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu układów wyżowych. Polska będzie na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich, z południowego-zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie.
Prognoza pogody:Przed północą zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy umiarkowane i duże. Po północy miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:Przed północą zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy umiarkowane i duże. Po północy miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy możliwe słabe opady deszczu. Temperatura od 15°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *