POGODA: W nocy porywisty wiatr. Temperatura spadnie do 1°C

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Rosją oraz Islandią. Jedynie południowa oraz południowo-zachodnia Europa znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Francji. Polska od południowego-zachodu dostawać się będzie pod wpływ wyżu znad Francji, natomiast północno-wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu niżu znad Rosji.
Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu ze śniegiem, powyżej 400 m n.p.m. śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotny śnieg. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr od 70 km/h do 85 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.