POGODA: W nocy miejscowe opady deszczu

W nocy zachmurzenie małe, od zachodu regionu wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza SudeckiegoPo południu zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po północy dość silny i silny, z kierunków zachodnich.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *