POGODA: W nocy mgła, a jutro słoneczne 25°C

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Europa środkowa będzie w zasięgu wyżu rozciągającego się od Morza Północnego po Bałkany. Wokół tego wyżu pogodę kształtować będą niże. Polska będzie pod wpływem wyżu, ale na południu kraju oddziaływać będzie pofalowany chłodny front atmosferyczny. Napływa polarno-morska masa powietrza.
Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Początkowo możliwy przelotny deszcz, później lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W górach możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 12°C. Wiatr w nocy umiarkowany i dość silny, w dzień na ogół słaby, zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: obojętne do korzystnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *