POGODA: W nocy i jutro w dzień przelotne opady deszczu

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Przeważający obszar Europy, w tym Polska, będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Tylko Wyspy Brytyjskie będą w strefie oddziaływania Niżu Islandzkiego. Do kraju w dalszym ciągu będzie napływało chłodne powietrze polarno-morskie.
Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, w burzach porywy do 55 km/h.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, w dzień możliwe burze. Temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr w nocy umiarkowany, w dzień umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i północny, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
Warunki biometeorologiczne obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *