POGODA: W nocy do 14°C. Poranek z deszczem

W nocy zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do dużego. Nad ranem możliwe opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza SudeckiegoW nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Nad ranem miejscami opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy miejscami opady deszczu i burze. Temperatura od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, od 25 km/h do 35 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru około 80 km/h.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *