Pogoda: W nocy do 12 stopni, jutro do 23

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami, głównie na wschodzie regionu przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny, podczas burz porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, w nocy z kierunków zmieniających się, w dzień północno-zachodni, podczas burz porywisty.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *