POGODA: W nocy deszcz. Temperatura spadnie do 1°C

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powyżej 500 m n.p.m. śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Spadek temperatury od -3°C w nocy do -5°C w dzień. Wiatr umiarkowany, w nocy okresami dość silny, południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *