POGODA: W nocy burze. Jutro deszcz

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Północna i zachodnia część Europy będzie pod wpływem niżu z centrum na północ od Wysp Brytyjskich, południowo-wschodnia niżu znad Turcji. Wschodnia część kontynentu oraz Bałkany będą w strefie podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Rosji. Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarno morskie.
Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu burze i przelotne opady deszczu, stopniowo przechodzące w opady jednostajne. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Burzom może towarzyszyć opad gradu. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami 50 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni, w czasie burz w porywach do 95 km/h.W dzień zachmurzenie duże, po południu na zachodzie województwa większe przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo na wschodzie województwa o natężeniu umiarkowanym, po południu od zachodu opady stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W nocy zachmurzenie umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu burze i przelotne opady deszczu, stopniowo przechodzące w opady jednostajne. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Burzom może towarzyszyć opad gradu. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami 50 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni, w czasie burz w porywach do 95 km/h. W dzień zachmurzenie duże, po południu na zachodzie regionu większe przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo na wschodzie regionu o natężeniu umiarkowanym, po południu od zachodu opady stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na wschodzie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *