POGODA. Spokojna noc, nad ranem lokalnie mgły [SPRAWDŹ]

Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, południowo-wschodnia płytkich niżów znad Turcji i południowo-zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu, w tym Polska, znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem przemieszczającym się znad Polski nad nad Białoruś. Będzie napływać polarno-morska masa powietrza.

W nocy zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 600 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie małe. Po północy w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Rano w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 6°C w nocy do 12°C w dzień. Wiatr w nocy słaby, zmienny, w dzień słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: korzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *