POGODA: Przed nami deszczowa noc

Prognoza dla Dolnego Śląska:W nocy zachmurzenie na ogół duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr początkowo umiarkowany, później słaby, z przewagą południowego.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie na ogół duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr początkowo umiarkowany, później słaby, południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *