POGODA: Nad ranem mgła. W nocy temperatura spadnie do 7°C

Prognoza pogody: W nocy na zachodzie regionu zachmurzenie na ogół duże, na wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Nad ranem możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr przeważnie słaby, wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: Po południu pogodnie. Temperatura maksymalna od 14°C w Kotlinie Kłodzkiej do 20°C w Kotlinie Jeleniogórskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.W nocy na zachodzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr przeważnie słaby, wschodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: korzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *