Pogoda: Nad ranem mgła. Jutro do 13°C

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Niż z ośrodkiem nad Morzem Norweskim obejmie północno-zachodnią część Europy wraz z Polską, natomiast słaby klin wyżowy będzie zalegał nad pozostałą częścią kontynentu. Do Polski zacznie napływać cieplejsza i suchsza masa powietrza polarnego, morskiego. Przewiduje się niewielki wzrost ciśnienia.
Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie początkowo duże i możliwa mżawka, później większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych.W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 i możliwa mżawka. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych.W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 6°C do 8°C. Wiatr od 50 km/h do 70 km/h, południowo-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: korzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *