Pogoda na noc: przelotne opady deszczu i burze

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie regionu możliwe burze. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, w czasie burz dość silny i porywisty, północno-zachodni i północny.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego na noc i jutro:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo miejscami burze. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, w czasie burz dość silny i porywisty, północno-zachodni i północny. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady deszczu, w nocy początkowo burze. Spadek temperatury od 6°C początkowo w nocy do 2°C w dzień. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni skręcający w dzień na wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne do obojętnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *