Pogoda na noc: opady deszczu i deszczu ze śniegiem (w górach)

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Jutro zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo południowo-wschodni, później północny.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powyżej 500 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powyżej 600 m n.p.m. opady śniegu. Miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. W obszarach powyżej 600 m n.p.m. prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 8 cm. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo południowo-wschodni, później północny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura od -3°C do -6°C. Wiatr w nocy dość silny, zachodni, w dzień słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *