Pogoda: Jutro maksymalnie 9 stopni

Ważność prognozy: od godz. 20:00 dnia 21.03.2017 do godz. 20:00 dnia 22.03.2017

Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie na ogół duże. Okresami, zwłaszcza na wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. W drugiej połowie nocy na obszarze powyżej 700 m n.p.m. opady będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 10 mm, miejscami zwłaszcza we wschodniej części regionu do 15 mm. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu, w obszarach powyżej 600 m n.p.m. opady śniegu, stopniowo od zachodu regionu zanikające. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Spadek temperatury od około 0°C w pierwszej połowie nocy do około -3°C w dzień. Wiatr umiarkowany, w dzień okresami dość silny, północno-zachodni, w dzień skręcający na północno-wschodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *