Pogoda: Jutro do 8 stopni i duże zachmurzenie

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz lokalnie rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północny. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie regionu okresami porywisty, północny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy możliwe słabe opady śniegu. Temperatura od -9°C do -6°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny, będzie powodował zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: na ogół obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *