Pogoda: Jutro do 27 stopni i bez deszczu

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo na wschodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 13°C do15°C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni, później zmienny. W dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Później rozpogodzi się.Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później południowo-wschodni i południowy.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo na wschodzie regionu przelotne opady deszczu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni, później zmienny. W dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Później rozpogodzi się. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później południowo-wschodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy początkowo na Ziemi Kłodzkiej przelotne opady deszczu. Temperatura od 10°C w nocy do 15°C w dzień. Wiatr umiarkowany, w nocy północno-zachodni i zachodni, w dzień południowo-zachodni i południowy.
Warunki biometeorologiczne: obojętne do korzystnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *