Pogoda: Jutro do 18 stopni

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *