Pogoda: Jutro do 10 stopni

Prognoza ważna od godz. 20:00 dnia 08.03.2017 do godz. 20:00 dnia 09.03.2017
Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie umiarkowane od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, nad ranem skręcający na zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu, później zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie umiarkowane od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, nad ranem skręcający na zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu, później zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr w nocy silny i bardzo silny, południowo-zachodni i zachodni, w dzień słabnący do dość silnego, północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *