POGODA: Deszczowa noc w regionie

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Europa zachodnia będzie pod wpływem wyżu znad Irlandii. Pogodę w pozostałej części kontynentu będzie kształtował rozległy niż znad północno-zachodniej Rosji. Przez Polskę przemieszczać się będzie zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, za którym napłynie chłodna, polarno-morska masa powietrza.
Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na obszarach powyżej 500 m n.p.m., w drugiej połowie nocy przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, powyżej 700 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) miejscami opady śniegu. Spadek temperatury od -1°C w pierwszej połowie nocy do -5°C w dzień. Wiatr od 65 km/h do 75 km/h, północno-zachodni, miejscami będzie powodował zawieje śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *