POGODA: Deszczowa noc. Środa też z opadami

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: przeważający obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi, jedynie południe kontynentu będzie pod wpływem słabogradientowego obszaru obniżonego ciśnienia. W nocy nad Polską utworzy się słaby klin wyżowy. Z zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. W dzień stopniowo znad Niemiec przemieszczać się będzie do zachodniej Polski ośrodek niżowy z układem frontów atmosferycznych. Przejściowo z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie. Prognozuje się w nocy wolny wzrost, w dzień wolny, chwilami umiarkowany spadek ciśnienia.
Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywisty.W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywisty.W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami przelotne opady deszczu, w dzień burze.  Temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.
Warunki biometeorologiczne: na ogół niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *