POGODA: Deszczowa noc. Jutro opady w ciągu dnia i maksymalnie 10°C

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Przeważający obszar Europy, w tym Polska, będą pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Jedynie Europa zachodnia znajdzie się pod wpływem wyżu znad Irlandii. Z północy na południe Polski przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Prognozuje się spadek ciśnienia atmosferycznego.
Prognoza pogody: W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, nad ranem, powyżej 800 m n.p.m przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, powyżej 900 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady śniegu. Spadek temperatury od 0°C w pierwszej połowie nocy do -6°C nad ranem, w dzień od -6°C do -3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *