POGODA: Deszczowa noc i poniedziałek [SPRAWDŹ]

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: niże z ośrodkami nad północną Skandynawią i nad Atlantykiem, wyże nad Europą Zachoodnią oraz nad zachodnią Rosją.
Polska północna będzie pod wpływem zatoki niżowej natomiast południowa pod wpływem klina wyżowego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni i zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *