Podwójne weto prezydenta nie zatrzymało protestów

Nie milkną protesty przeciwko zmianom w sądownictwie. Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu ( jak i w innych polskich miastach) zebrali się ludzie ze świecami, bo ich zdaniem żadna z trzech ustaw dotyczących reformy sądownictwa autorstwa PIS-u nie powinna być podpisana przez prezydenta. Jak zapowiadają, szybko nie przestaną demonstrować:

Prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw projektu Prawa i Sprawiedliwości: o KRS i o Sądzie Najwyższym. Trzecia z pakietu reformy sądownictwa, nie została zawetowana. Zdaniem demonstrujących, ma ona dać ministrowi sprawiedliwości moc odwołania wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów w Polsce.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *