PO chce dymisji wiceministra Jarosława Zielińskiego za śmierć Igora Stachowiaka

Polityczne ultimatum dla Prawa i Sprawiedliwości. Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, poinformował dziś na wrocławskim rynku, że jeśli to końca tygodnia premier nie dymisjonuje odpowiedzialnego za policję wiceministra Jarosława Zielińskiego to Platforma złoży wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. To oczywiście polityczny ciąg dalszy sprawy Igora Stachowiaka. Rok temu mężczyzna zmarł na komisariacie Stare Miasto. Jak ujawniły media wcześnie w policyjnej toalecie był kilkukrotnie rażony prądem z paralizatora.

Do tej pory stanowiska w związku z opublikowaniem materiału w Superwizjerze stracili szefowie dolnośląskiej i miejskiej policji. Z pracy mają zostać również zwolnieni wszyscy policjanci, którzy brali udział w zatrzymaniu Igora Stachowiaka.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *