Pływaczka Juvenii Wrocław z medalem w Glasgow!

Alicja Tchórz zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy na krótkim basenie na dystansie 50 m stylem grzbietowym. To czwarty medal wywalczony przez biało-czerwonych w Glasgow.

Mistrzynią Europy na tym dystansie została Holenderka Kira Toussaint, która przepłynęła ten dystans w czasie 25,84. Drugie miejsce zajęła Francuzka Beryl Gastaldello – 26,03. Tchórz uzyskała czas 26,16.
Dla pływaczki z Wrocławia to trzecie z rzędu ME na krótkim basenie, z których wróci z medalem. W 2015 w Netanji oraz w 2017 roku w Kopenhadze Alicja Tchórz zdobywała srebrne krążki, odpowiednio na 100 i 50 m stylem grzbietowym.
Tuż za podium znalazła się sztafeta mieszana 4×50 metrów stylem dowolnym, w składzie której płynęła inna zawodniczka Juvenii Kornelia Fiedkiewicz.
Przed ostatnim dniem zawodów w Glasgowa reprezentacja Polski ma w dorobku cztery medale. Wcześniej mistrzem Europy na 200 m stylem grzbietowym został głogowianin Radosław Kawęcki, a srebro zdobyli: sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym oraz Marcin Cieślak na 100 metrów stylem motylkowym.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *