Płodność kobiet pod lupą naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego

Jaki wpływ na zdrowie i płodność kobiet ma tkanka tłuszczowa? Tego próbują dowiedzieć się naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Poziom hormonów, morfologia, wyniki enzymów wątrobowych i wiele innych badań – bezpłatnie otrzymają kobiety, które wezmą udział w badaniach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgłaszać mogą się panie między 25, a 32 rokiem życia, które nie przyjmują leków hormonalnych, nigdy nie rodziły i nie są w ciąży. – Jeśli uda im się zakwalifikować, staną się elementem naszego projektu badawczego – mówi dr Judyta Nowak z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. – Trwa pierwszy etap, czyli dopiero rekrutacja uczestniczek. Zachęcamy gorąco, bo to ostatnie miesiące, aby wziąć udział w tych badaniach – podkreśla.

Brakuje jeszcze ok. 40 pań, które w zamian za udział w projekcie badawczym dostaną komplet badań wartych około 2 tysięcy złotych. – Wyniki będą dostarczane regularnie. Chodzi m.in o pakiety hormonów płciowych czy wyniki w kierunku gronkowca, do tego  dochodzi precyzyjna analiza składu ciała, ilości wody, tkanki tłuszczowej – mówi dr Judyta Nowak:

Badania mają charakter długofalowy, dlatego pierwsze analizy dotyczące tematu poznamy dopiero za 2 lata.
Kto może się zgłosić?

Kobiety w wieku 25-32 lat
Kobiety bez chorób przewlekłych i problemów hormonalnych (astma, cukrzyca, insulinooporność, choroby autoimmunologiczne, choroby skóry, choroby płuc, zespół policystycznych jajników, endometrioza, choroby tarczycy, aktualne stany alergiczne i depresyjne).
Kobiety niestosujące antykoncepcji hormonalnej (tabletki, wkładki, spirale, plastry)
Kobiety niestosujące ŻADNYCH antybiotyków od co najmniej…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *