Play-off EBLK: wygrana BC, porażka Ślęzy

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych BC Polkowice wygrało z Polonią Warszawa 73:47, a Ślęza Wrocław przegrała z Eneą Gorzów Wielkopolski 72:79.

Koszykarki BC Polkowice od pierwszych minut miały przewagę nad rywalkami. Polkowiczanki rozpoczęły mecz od ośmiopunktowej serii, potem jednak straciły niemal całą przewagę. Gospodynie w porę jednak wróciły do dobrej gry i po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły 19:10. W drugiej kwarcie ta przewaga urosła jeszcze do 15 punktów, bo podopieczne Karola Kowalewskiego skutecznie grały przede wszystkim w defensywie. Rywalki nie miały za dużo do powiedzenia i choć minimalnie zmniejszyły przewagę BC, to po dwóch kwartach gospodynie prowadziły 38:24.
Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie rzuciły zawodniczki Polonii, ale potem ich gra zupełnie się posypała. Z kolei BC grało jak z nut i zanotowało serię 13 punktów z rzędu. Polonia starała się jeszcze walczyć, ale przed ostatnią kwartą miała do odrobienia już 28 oczek. W ostatniej partii gra toczyła się już punkt za punkt, ale to tylko dlatego, że było wiadomo, że to BC wyjdzie z tego starcia zwycięsko. Ostatecznie dolnośląski zespół triumfował 73:47.
BC Polkowice – SKK Polonia Warszawa 73:47 (19:10, 19:14, 27:13, 8:10).Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla BC. Drugi mecz w niedzielę w Polkowicach.Punkty:BC Polkowice: Weronika Gajda 13, Zala Friskovec 12, Weronika Telenga 12, Artemis Spanou 8, Erica Wheeler 7, Liliana Banaszak 7, Klaudia Gertchen 6, Bożena Puter 5, Wiktoria Zasada 3, Inga Stępień 0;SKK Polonia Warszawa: Andjelina Radic 10, Klaudia Sosnowska 7, Angeliki Vintsilaiou 6, Jessica Jackson 6, Andreona Keys 4, Sylwia Siemienas 4, Wiktoria Stępień 4, Martyna Leszczyńska…