Platforma Obywatelska składa wotum nieufności dla rządu

Już w środę Sejm zajmie się wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Kandydatem na premiera jest lider PO Grzegorz Schetyna. Matematycznie projekt nie ma szans, ale na wniosek chłodno patrzy także część opozycji. Szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz przekonuje, że za pół roku byłby lepszy moment na wotum nieufności. Jednak Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, który jest dziś we Wrocławiu tłumaczy, że to właściwy czas – Polacy widzą kompromitację w Brukseli, wyrąbane lasy, chaos w edukacji, demolowaną armię przez Macierewicza i trzeba działać. Taka jest rola opozycja, a zwłaszcza największej opozycyjnej partii. Arytmetyka za pół roku się nie zmieni. 

Zgodnie z art. 158 konstytucji, Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231 na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na Prezesa Rady Ministrów.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *