Piotr Hercog: Chcę się spotkać ze strefą śmierci pod K2 [ROZMOWA]

Jest nie do zatrzymania, nigdy nie odpuszcza – tak o Piotrze Hercogu pisze autor „Ultrabiografii” Jacek Antczak.

Pochodzący z Częstochowy, ale od kilku lat mieszkający w okolicy Kudowy biegacz jest coraz częściej wymieniany jako jeden z kandydatów do zimowej wyprawy na K2. On sam przyznaje, że jeszcze w strefie śmierci nigdy nie był, ale jego szybkość w poruszaniu się po górach może być atutem:

Skład wyprawy na K2 nie jest jeszcze oficjalne ustalony, ale wiadomo że Piotr Hercog bierze udział w przygotowaniach – to etap sprawdzania kandydatów. Polacy chcą wyruszyć na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik na przełomie 20020 / 2021 roku. 
POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

fot. Piotr Dymus
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *