Piosenki na Dzień Kobiet (TELEDYSKI)

„Kobieto! puchu marny! Ty wietrzna istoto!” – zainwokował pewnego razu wieszcz. Po chwili się co prawda zreflektował i dodał: „Postaci twojej zazdroszczą anieli (…)”. Niestety w następnej frazie znów zabrnął i tak już mu zostało do końca ostatniej zwrotki. Ale z duszami romantyków tak już jest. Same sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
A jak spisują się dzisiejsi poeci? Z okazji Dnia Kobiet przypominamy kilka najważniejszych peanów na cześć pań. Piosenki na Dzień Kobiet. Na początek bardzo poważny, bardzo liryczny i bardzo szczery Maciej Maleńczuk. 
Maciej Maleńczuk – Dzień kobiet

A teraz największy amant polskiego, starego kina, Eugeniusz Bodo, na którego cześć powstała podobno po latach piosenka „Bo do tanga trzeba dwojga”. Piosenki na Dzień Kobiet – kolejna propozycja.
Eugeniusz Bodo – Ach te baby

A tutaj pewien muzyczny „romans”. Jak Wam się podoba takie połączenie?
Jerzy Połomski i Big Cyc – Bo z dziewczynami

Polska estrada zawsze kochała piosenki o kobietach:
Andrzej Rosiewicz – Najwięcej witaminy

Czasy się zmieniły. Czarno-białe filmy zrobiły się kolorowe. Muzyka banalna. Czasami nawet pstrokata… choć zapewne równie szczera. Każdy wyraża uczucia na swój sposób – nieprawdaż?
BOYS – Piosenka na Dzień Kobiet 

Diament – Dzień Kobiet

Na szczęście nie wszyscy dali się tak zbanalizować i ciągle jeszcze mamy poetów. Grabaż śpiewa o kobietach nie tylko 8 marca:
STRACHY NA LACHY – Dzień dobry, kocham Cię

Piosenki na Dzień Kobiet w wykonaniu męskim..? Co by nie mówić, i tak o babach najlepiej potrafią śpiewać baby…
Renata Przemyk – Babę zesłał Bóg

…polskie madonny:
Maryla Rodowicz – Polska Madonna

Supermenki…
Kayah – Supermenka

Kobiety…
Edyta Górniak – Jestem Kobietą
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *