Piłkarze Śląska wznowili treningi. Mateusz Cholewiak w drodze do Legii

W pierwszych zajęciach wrocławskiej drużyny uczestniczyło 25 zawodników. W tym gronie zabrakło m.in Mateusza Cholewiaka, który jutro przejdzie testy medyczne w Legii Warszawa, a kluby negocjują już ofertę transferową.

Mateusz Cholewiak trafił do Śląska na początku 2018 roku z pierwszoligowej Stali Mielec. W 57 ligowych spotkaniach zdobył dla WKS 7 goli. Obecnie 30-letni piłkarz trafił do Wrocławia za 100 tysięcy złotych. Teraz ma zostać sprzedany do Legii za dużo większą kwotę.Poza Cholewiakiem na treningu zabrakło kontuzjowanych Mateusza Radeckiego, Adriana Łyszczarza i Łukasza Brozia. Nieco dłuższe urlopy otrzymali Filip Marković, Robert Pich i Erik Exposito. 
Z drużyną, podobnie jak pod koniec roku, trenował Marcin Szpakowski, który jesienią występował w zespole rezerw. W zajęciach uczestniczyli również Grzegorz Kotowicz oraz młody bramkarz Bartłomiej Frasik. – Przerwa trwała dosyć krótko, nieco ponad dwa tygodnie. Były święta i Nowy Rok, więc szybko to zleciało, ale zawsze fajnie wrócić do treningu z chłopakami. Przygotowujemy się do nowej rundy, w której chcemy wypaść jak najlepiej – mówi Jakub Łabojko. Pierwsze zajęcia, które odbyły się na boisku pod balonem na Kłokoczycach, miały charakter wprowadzający. Jutro zawodnicy przejdą badania, w tym testy motoryczne. – Mamy taką porę roku, gdzie naturalna murawa jest zmrożona, występują temperatury ujemne, więc treningi na sztucznej nawierzchni nie są dla mnie problemem. Mamy tutaj optymalne warunki jak na styczeń – dodaje pomocnik WKS-u.
Piłkarze Śląska 16 stycznia (czwartek) rozegrają pierwszy sparing. We Wrocławiu zmierzą się z Miedzią Legnica. Natomiast 19 stycznia (niedziela) zespół wyleci na Cypr na 10-dniowe zgrupowanie. Tam WKS w sparingach zmierzy się z czeskim FK Teplice, rosyjską drużyną…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *