Piłkarska reprezentacja Polski ponownie zagra we Wrocławiu

Sprawdziły się nieoficjalne informacje Radia Wrocław. 27 marca na Stadionie Miejskim kadra Jerzego Brzęczka zmierzy się w towarzyskim meczu z Finlandią.

PZPN podał dziś lokalizacje spotkań reprezentacji Polski, która w marcu i czerwcu 2020 roku będzie sprawdzać formę przed turniejem finałowym EURO 2020.
Oprócz meczu z Finlandią we Wrocławiu, 31 marca biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą w Chorzowie. 2 czerwca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie nasza reprezentacja zagra z Rosją, a siedem dni później w Poznaniu podejmie Islandię.
Dla biało-czerwonych marcowy mecz będzie 26. rozegranym w stolicy Dolnego Śląska. Na razie bilans jest dodatni (10 wygranych, 8 porażek i 7 remisów), ale ostatnio Polakom nie wiodło się najlepiej na Stadionie Wrocław. Bilans trzech ostatnich występów to porażka i dwa remisy. Ostatni raz we Wrocławiu biało-czerwoni wygrali we Wrocławiu w 2016 roku. Co ciekawe, rywalem także była…Finlandia, którą pokonaliśmy efektownie 5:0.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *