Piknik z żołnierzami sił NATO. „Fajnie tu być”

Przed południem na wrocławski Rynek wjechały wozy bojowe sił NATO. Tutaj żołnierze amerykańscy, brytyjscy, ale także polscy spotkali się z mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska i turystami. Można było podpatrzeć nie tylko profesjonalny sprzęt, ale też jak żołnierze walczą wręcz i jak powinna wyglądać musztra paradna. Żołnierze przyznawali, że na razie najbardziej podoba im się pogoda. – Przyjechaliśmy z Anglii, u nas jest zimno. Tu pogoda jest niesamowita – mówił rozmówca reporterki TVN24. I dodawał: fajnie tu być. Wojskowi z Wrocławia wyruszą do Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *