Pijani kierowcy zatrzymani. Nawet 2 promile podczas jazdy motorowerem

Zgorzeleccy policjanci w trakcie minionego weekendu wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kolejnych czterech nietrzeźwych kierowców. W organizmie wczorajszego, niechlubnego rekordzisty krążyło ponad 2 promile alkoholu. Poza utratą prawa jazdy kierowcom grozi teraz nawet 2 lata pozbawienia wolności.
Niedzielny rekordzista w chwili zatrzymania miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego jechał ulicami Pieńska motorowerem.
Niewiele mniej, bo 1.9 promila alkoholu w organizmie, miał 29-letni mieszkaniec Zgorzelca kierujący samochodem. Jazdę zakończył na ulicy Świętego Jana w Zgorzelcu powodując kolizję.
Niespełna promil alkoholu miał w organizmie zatrzymany w miniony piątek kolejny nietrzeźwy kierowca. Tym razem w Zgorzelcu jazdę swoim autem zakończył 59-letni mieszkaniec miasta, który w organizmie miał 1.9 promila alkoholu.
Nietrzeźwi kierowcy stracili już prawo jazdy, o ich dalszym losie zdecyduje sąd . Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania samochodami.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *