Pierwszy triumf lubinian przed własną publicznością

KGHM Zagłębie wygrało z Wisłą Płock 2:1 w 10. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Miedziowi zwyciężyli pierwszy raz w tym sezonie na własnym stadionie i uciekli ze strefy spadkowej.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gości, bo minęło niewiele ponad 120 sekund a Nafciarze już prowadzili. Po dośrodkowaniu Dominika Furmana zawodnicy Zagłębia wybili przed pole karne piłkę, do której dopadł Aleksander Pawlak. Młodzieżowiec Wisły się nie zastanawiał, huknął z prawej nogi i trafił idealnie. Kacper Bieszczad był bez szans.
Kilka chwil po wznowieniu gry na indywidualna akcję zdecydował się Damjan Bohar, ale w polu karnym nie było zawodnika, który mógłby sfinalizować podanie Słoweńca.
W kolejnych fragmentach spotkania Zagłębie wysoko podchodziło pressingiem, szybko odbierało piłkę, ale brakowało precyzji w ostatnich fazach akcji. Podobnie można było powiedzieć o kontratakach gości, które przeważnie kończyły się niecelnym podaniem, albo zupełnie nieudaną próbą strzału.
Sytuacja zmieniła się na krótko po akcji w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Filipa Starzyńskiego dwaj środkowi obrońcy Wisły nie upilnowali Martina Doleżala, do tego lepiej mógł się zachować Krzysztof Kamiński i czeski napastnik strzałem głową doprowadził do remisu.
Po zdobyciu gola Zagłębie nabrało wiatru w żagle, zaatakowało jeszcze mocniej i trzy minuty później zdobyło drugiego gola. Po dograniu Kacpra Chodyny Doleżal popisał się sprytnym strzałem piętką, ale po analizie wideo okazało się, że napastnik lubinian był na pozycji spalonej. Nieuznany gol jakby podłamał gospodarzy. Co prawda nadal mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili przed przerwą poważniej zagrozić bramce Kamińskiego. Piłkarze Wisły natomiast zaczęli grać wyraźnie ostrożniej i…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.