Pierwszy start sztafety z zawodniczką z Wałbrzycha

W pierwszej sztafecie sezonu biathlonowego Pucharu Świata na dystansie 4×6 km kobiet w fińskim Kontiolahti triumfowały Szwedki. Polki w składzie Natalia Sidorowicz, Joanna Jakieła, Anna Mąka i Kamila Żuk z Wałbrzycha zakończyły rywalizację na 12. miejscu.

Reprezentantki Szwecji wystartowały w składzie Linn Persson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg i Elvira Oeberg. Ukończyły bieg z czasem 1.14,59 i przewagą 28 sekund nad drugimi Niemkami. Obie ekipy zanotowały po sześć niecelnych strzałów. Trzecie były Norweżki z czasem 1.15,31 i trzema niecelnymi strzałami.Polki straciły do liderek 5 minut i 37 sekund, dodatkowo mając na swoim koncie dziewięć niecelnych strzałów. Ostatecznie uplasowały się na 12. miejscu.W czwartek startowała także męska sztafeta 4×7,5 km. Wygrali Norwegowie przed Niemcami i Francuzami. Polacy zakończyli rywalizację na 16. pozycji.Runda PŚ w Kontiolahti potrwa do 4 grudnia, a przed końcem roku rywalizacja przeniesie się jeszcze do austriackiego Hochfilzen (8-11 grudnia) oraz do Annecy-Le Grand Bornand we Francji (15-18 grudnia).Łącznie zaplanowano dziewięć rund, a ostatnia – w Oslo-Holmenkollen – odbędzie się 16-19 marca. Ponadto w programie imprez są m.in. mistrzostwa Europy w szwajcarskim Lenzerheide (25-29 stycznia) oraz mistrzostwa świata w Oberhofie (8-19 lutego).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.