Pięcioro pływaków z klubów z regionu na ME w Glasgow

W środę w Szkocji rozpoczną się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. Do niedzieli o laury będzie walczyć aż 28 reprezentantów Polski. Gwiazdą biało-czerwonej kadry jest urodzony w Głogowie Radosław Kawęcki – sześciokrotny złoty medalista imprezy tej rangi.

Dla Polaków najbardziej udane były ME w Trieście w 2005 roku. Zdobyli w nich 11 medali, w tym pięć złotych. Dało im to drugie miejsce w klasyfikacji, za Niemcami. Przed dwoma laty w Kopenhadze na podium stali trzykrotnie – Kawęcki i Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław na drugim stopniu oraz na najniższym męska sztafeta 4×50 m kraulem.W Danii przerwana została niesamowita seria Kawęckiego. Rywalizujący stylem grzbietowym pływak na 200 m był niepokonany na krótkim basenie od 2011 roku. W tym czasie wywalczył na tym dystansie trzy tytuły mistrza świata oraz cztery mistrza Europy. Do tego dołożył dwa triumfy w ME na 100 m.28-latek znów powinien liczyć się w walce o medale, ale o powrót na szczyt będzie mu ciężko. Świetnych grzbiecistów mają bowiem przede wszystkim Rosjanie – Jewgienija Ryłowa i Klimienta Kolesnikowa.Zmagania w Glasgow mogą polskiemu pływaniu przynieść odrobinę ukojenia, bo na nieco ponad pół roku przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio trudno o powody do optymizmu. Regres widać już od kilku lat, a lipcowe mistrzostwa świata w południowokoreańskim Gwangju były pierwszymi od 1998 roku, w których biało-czerwoni nie zdobyli ani jednego medalu.28-osobowa kadra będzie jedną z największych w historii startów Polaków na tej imprezie. Minimów nie zdołało wypełnić pięcioro pływaków, ale związek zdecydował o zwiększeniu reprezentacji, aby można było obsadzić wszystkie konkurencje sztafetowe.Reprezentacja Polski na ME w Glasgow:Kobiety: Laura Bernat (Olimpia Lublin), Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz (wszystkie Juvenia…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *