Pięć setów w Bielsku i zwycięstwo Impelu

Wrocławskie siatkarki pokonały na wyjeździe miejscowy BKS 3:2 w meczu 4. kolejki Ekstraklasy.

Pierwszy set był bardzo emocjonujący i zakończył się grą na przewagi po tym jak piłki setowej przy stanie 24:23 nie wykorzystał zespół gospodarzy. Impel mógł przechylić losy partii na swoją korzyść przy stanie 27:26, ale dobry atak Dominiki Sobolskiej sprawił, że graliśmy dalej. Set skończył się ostatecznie zwycięstwem wrocławianek 30:28, po tym jak autową zagrywkę posłała Julia Nowicka, a Martyan Świrad nie trafiła w piłkę w ataku.W drugiej partii BKS zmiażdżył Impel. Drużyna gospodarzy szybko objęła prowadzenie 10:4, które potem zmieniło się w stan 19:9, aż skończyło się na wyniku 25:16 po autowym ataku Natalii Murek.Trzeci set był powtórką z rozrywki. BKS znów dominował prowadząc od pierwszej do ostatniej piłki. Partia zakończyła się pogromem 25:13 po tym jak Aleksandra Trojan z zagrywki trafiła w siatkę.
W czwartej partii siatkarki Impelu okazały się równorzędnymi rywalkami dla zespołu z Bielska. Wrocławianki prowadziły 13:16, a w decydującej części seta były lepsze 19:22. Wtedy trzy punkty z rzędu zdobyły rywalki i mieliśmy remis. Z letargu dolnośląski zespól wyrwał dopiero atak Tamary Gałuchy na 23:22. Dwie akcje później Impel miał piłkę setową przy stanie 24:23. Katarzyna Konieczna mając wystawioną piłkę na pustą siatkę nie przepuściła okazji i nie pozwoliła swojej byłej drużynie zakończyć partii. Dwie akcje później Impel cieszył się z doprowadzenia do tie-breaka, bo tym razem Konieczna przestrzeliła atak z prawego skrzydła i było 26:24 dla gości.
Decydująca część spotkania była zacięta. Impel prowadził już 13:10 po ataku po…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.