Pięć goli we Wrocławiu i zwycięstwo Śląska nad Lechią. Celeban bohaterem

To był pasjonujący mecz. Gospodarze prowadzili już 2:0. Potem był remis, a na końcu zwycięstwo wrocławskiej drużyny 3:2. O wyniku przesądził kapitan WKS, który strzelił dwa gole

Śląsk zaczął znakomicie. Gospodarzy na prowadzenie już w piątej minucie wyprowadził Piotr Celeban. Po miękkiej wrzutce Sito Riery z lewej strony pola karnego kapitan WKS zamykał akcję na wysokości pola bramkowego i strzałem głową pokonał wracającego z drugiego rogu bramki Dusana Kuciaka.
W 11 minucie mogło być już 2:0. Z prędkością sprintera po połowie Lechii biegł Jakub Kosecki. Nie atakowany przez nikogo zdecydował się na uderzenie sprzed szesnastki, ale ta próba nie była tak imponująca jak wcześniejszy rajd i piłka przeleciała obok lewego słupka.
W 16 minucie piłkarze Śląska zmarnowali kolejną, jeszcze lepszą sytuację. Sito Riera rozciągnął akcję ze środka na prawo do Roberta Picha, a ten posłał piłkę obok bramki.
Lechia pierwszy strzał oddała dopiero w 20 minucie. Marco Paixao ładnie przełożył sobie obrońcę w polu karnym, ale zaraz potem uderzył bardzo mocno i równie niedokładnie. Futbolówka poleciała w trybuny.
W 26 minucie gospodarze popisali się kolejną szybką akcją. Po wrzutce z prawej strony zamykał ją Michał Chrapek i niewiele brakowałoby, a strzeliłby gola swojej byłej drużynie. Ostatecznie tak się nie stało bo jego próbę zablokował Paweł Stolarski, ale gdyby nie to Dusan Kuciak byłby w tarapatach.
W 30 minucie bramkarz Lechii popełnił fatalny błąd. Wyszedł do bezpańskiej piłki przed pole karne, ale źle obliczył jej lot i ubiegł go nadbiegający Jakub Kosecki. Pomocnik Śląska skierował piłkę do pustej bramki i było 2:0 dla gospodarzy.
Śląsk utrzymał wynik do przerwy, bo do momentu zejścia do szatni mieliśmy jeszcze tylko…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *