Piątek z deszczem, możliwe też burze [PROGNOZA]

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
W dzień zachmurzenie już umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Prognozowane wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Termometry pokażą maksymalnie od 18°C do 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, w czasie burz w porywach do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w dzień okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz w porywach do 65 km/h.
Warunki biometeorologiczne będą obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *